Juuste stiliseerimise nipid erinevatele näokujudele – milline on sinu näokuju?

Igaühe unikaalne näokuju mõjutab, millised soengud ja juuste stiliseerimise tehnikad neile kõige paremini sobivad. Õige soengu valimine võib rõhutada näo parimaid omadusi ja tasakaalustada selle struktuuri. Selles artiklis jagame juuste stiliseerimise nippe erinevatele näokujudele, et aidata teil leida just teie näo jaoks sobiv soeng.

Ümar näokuju

Ümar nägu on pehmelt kumerate põskedega ja laiuse ja pikkuse poolest sarnane. Sobiv soeng aitab nägu visuaalselt pikendada. Proovige külgsuunas kinnitatud soenguid, mis aitavad luua näole vertikaalse joone muutes sedaviisi näo pikemaks ja siludes põskede ümber olevaid kurve. Samuti on hea paluda juuksurilt kihilisemat ja tekstuursemat lõiget, kuna sellise soengud on liikuvamad ja väldivad ümarate näojoonte rõhutamist. Küljele saab juukseid kinnitada näiteks kauni  Balmain Hair Couture 18K kullaga kaetud eksklusiivse juukseklambriga.

Ovaalne näokuju

Ovaalset nägu peetakse ideaalseks, kuna sellel on tasakaalustatud proportsioonid. Sellisele näokujule sobivad peaaegu kõik soengud ja siinkohal on oluline rõhutada näo loomulikku ilu! Proovige erinevaid pikkusi, kihte ja stiile ning avastage, milline teie näole kõige paremini sobib.

Ruudukujuline näokuju

Ruudukujuline nägu on laia otsaesise, põskede ja lõualuuga. Selle näokujuga võib proovida pigem pehmemaid kihilisi soenguid, mis pehmendavad näo teravaid jooni. Pikemad salgud ja lained lisavad näole naiselikkust. Sellisele näokujule sobivad ideaalselt ka Ombre ja balayage värvitehnikad, mis aitavad lua visuaalselt pehmemat üleminekut juuste ja näo vahel. Textuuri loomiseks soovitame Balmain Texturizing Salt Spray.

Südamekujuline näokuju

Südamekujuline nägu on laia otsaesise ja teravama lõualuuga. Parim soeng aitab omavahel tasakaalustada näo ülemist ja alumist osa. Proovige tekitada volüümi lõua ümber, mis pehmendaks lõualuu kontuure, samal ajal on soovitav vältida tukka. Siin on samuti hea proovida külgedele kinnitatud laineid-lokke tasakaalustamaks otsmiku suurust. 

Piklik näokuju

Piklik nägu vajab soengut, mis loob laiuse ja täidluse. Lokid ja lained annavad juustele mahu ja täidluse, kusjuures väga pikki juukseid tasub vältida, kuna need võivad rõhutada pikka näokuju. Tukk võiks olla küljele suunatud, et visuaalselt katkestada näo pikkust. Ka bob-soengud lisavad laiust ja tasakaalustavad näo pikendatud vormi.

Kolmnurkne näokuju

Kolmnurkne nägu on laiema lõualuuga ja kitsama otsaesise ja põskedega. Proovige soenguid, mis loovad tasakaalu ülemise ja alumise osa vahel keskendudes volüümi loomisele just lauba piirkonnas. Näiteks pikk ja volüümikas tukk aitab võimendada laupa. Ka siin on lained ja lokid omal kohal pehmendamaks nurgelist näokuju. Juustele volüümi ja täidluse andmiseks soovitame kasutada tupeerimisharjaga sama efekti andvat toodet Balmain Texturizing Volume Spray.

Õige soengu valimine vastavalt näokujule võib tõeliselt muuta teie välimust ja enesetunnet. Oluline on proovida erinevaid stiile ja olla avatud eksperimenteerimisele, et leida just teile sobivaim soeng. Lisaks võite alati konsulteerida oma juuksuriga, kes oskab anda personaalseid soovitusi ja juhiseid. Oluline on end mugavalt tunda ja valida soeng, mis rõhutab teie individuaalsust ja enesekindlust. Nüüd on aeg astuda julgeid samme ja leida endale see täiuslik soeng, mis toob esile teie loomuliku ilu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *